Naujienos

Pranešimas žiniasklaidai

2013-02-20

Neformalaus susitikimo metu Elektrėnų savivaldybės mero pavaduotojas Viktoras Valiušis akcentavo, kad ES struktūrinių fondų projektai paliečia kiekvieną miesto gyventoją – moksleivį, senjorą, sportininką ar menininką, todėl itin svarbu susipažinti su jų teikiama nauda ir reikšme bendruomenei. „Elektrėnų savivaldybė 2007–2013 m. ES paramos, valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšomis įgyvendino 44 projektus, įgyvendinami dar 25 projektai, vertinamos 6 projektų paraiškos, pradėtos rengti paraiškos dar 3 projektams. Minėtų projektų vertė sudaro apie 60 mln. Lt“, - kalbėjo V.Valiušis.

Renginio metu kalbėjo apdovanojimų “Europos burės“ 2012, kuriuose įvertinti geriausi už ES struktūrinių fondų lėšas įgyvendinti projektai, nugalėtojai – Elektrėnų savarankiškų gyvenimo namų gyventojas Algis Černius. Jis pasakojo apie gyvenimą šiuose namuose ir projekto atneštą naudą Elektrėnų senjorams, kuriems reikia specialios priežiūros.

Ledo rūmų rekonstrukcijos projektą pristatė jų vadovas Vaidas Bernotas, o jo išsakytas mintis apie projekto naudą savo pranešime patvirtino Lietuvos ledo ritulio federacijos prezidentas Petras Nausėda. Jis džiaugėsi, kad profesionalus ledo ritulys atgijo, padidėjo jaunimo laisvalaikio užimtumas. „Vienas iš svarbiausių renginių naujuose ledo rūmuose yra planuojamas Lietuvos ledo ritulio čempionato Aukščiausiojo diviziono finalinio ketverto turnyras, kuris turėtų į areną sukviesti ledo ritulio gerbėjus iš visos šalies“, - sakė V. Bernotas.

Į ledo rūmus susirinko ES projektų įgyvendintojai, administratoriai bei tiesioginę naudą gaunantys bendruomenės nariai – Dailiojo čiuožimo klubo „Elektrėnų snaigės“ auklėtiniai, švietimo įstaigų atstovai, socialinės globos namų atstovai, senjorai, seniūnijų atstovai, sportininkai. Jie kalbėjo, kad ES finansuojamų projektų dėka skatinamas progresas bei gerosios iniciatyvos keitė jų laisvalaikio užimtumą, jie tapo aktyvesni bendruomenės nariai, džiaugiasi galimybėmis važiuoti naujai patiestais dviračių takais, naudotis sutvarkytu paplūdimiu. 

Renginio metu susirinkusieji stebėjo specialiai šiam susitikimui sukurtą parodomąjį ledo ritulininkų komandos pasirodymą ir jaunųjų dailiojo čiuožimo čiuožėjų meninę programą. Šią programą parengė Elektrėnų savivaldybės sporto mokyklos ir Dailiojo čiuožimo klubo „Elektrėnų snaigės“ auklėtiniai.

Elektrėnų savivaldybė yra gavusi ne vieną įvertinimą, kaip geriausia projektų vykdytoja - 2012 m. Lietuvos savivaldybių asociacijos renginyje „Už rezultatyvius regioninius projektus“ jai buvo įteiktas apdovanojimas ir padėka. 

Šiuo metu Lietuvoje vyksta pasirengimas 2014–2020 metų ES struktūrinės paramos periodui. Savivaldybė turi ambicijų įgyvendinti Elektrėnų ledo rūmų plėtros antrą etapą, rekonstruoti Elektrėnų miesto stadioną, kad jame galėtų sportuoti perspektyvūs mūsų šalies sportininkai. Taip pat planuojama sutvarkyti Vievio kultūros namus ir kitus visuomeninės paskirties objektus, sutvarkyti viešai naudojamas erdves, kad bendruomenė galėtų susitikti, bendrauti, suartėti.

Iš viso pagal 2007-2013 metų finansinę perspektyvą Lietuvai numatyta daugiau kaip 23 mlrd. Lt ES fondų lėšų. Šiuo metu įgyvendinamų arba jau įgyvendintų projektų skaičius viršija 6 700, jiems sutartyse numatyta skirti daugiau kaip 21 mlrd. litų ES fondų lėšų arba beveik 91 proc. 2007-2013 m. programavimo laikotarpiui Lietuvai skirto finansavimo, iš kurių projektų vykdytojams išmokėta 15 mlrd. litų. 

Kontaktinis asmuo:

Kristina Aidietienė

Vyr. specialistė

Veiksmų programų viešinimo skyrius

Europos Sąjungos struktūrinės paramos departamentas

Finansų ministerija

Tel.: 8-5-299 463

El. paštas.: k.aidietiene@finmin.lt

 

Rita Karpuvienė 

Socialinių ir visuomeninių projektų konsultantė

UAB "Publicum Events" 

Tel.: 8-5-210 7364; Mob.: 8698 24359

El. paštas.: r.karpuviene@publicum.lt