Naujienos

Ligoninės pasididžiavimas – ilgametės slaugytojos patirtis ir drąsa gelbstint gyvybes

2022-11-29

Pusė amžiaus nepertraukiamo darbo Elektrėnų ligoninėje. Tokią garbingą sukaktį šiemet mini bendrosios praktikos slaugytoja Veronika Šepelienė. Ši medikė džiugina ne tik nuoširdžiai atliekamomis pareigomis, bet ir yra sulaukusi ne vieno garbingo įvertinimo.  

V. Šepelienei – garbingi įvertinimai

Elektrėnų ligoninės operacinėje dirbanti slaugytoja  V. Šepelienė apdovanota nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklu „Už pasiaukojimą ir drąsą gelbstint žmonių gyvybes“, o kiek anksčiau  – LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Dangutės Mikutienės padėka „Už darbštumą, pareigingumą, nuoširdumą ir originalumą“.

„Labai vertiname V. Šepelienės patirtį, pasiaukojimą ir entuziazmą. Ji geriausias pavyzdys ir jaunesniems kolegoms, ir jau patyrusiems specialistams“, - sako Elektrėnų ligoninės direktorius Žydrūnas Martinėnas.

Operacinėje susigrūmė su mirtimi

Nors už pasiaukojimą ir drąsą gelbstint žmonių gyvybes apdovanota slaugytoja V.Šepelienė apie savo darbą kalba kukliai,  jos kasdienybė pilna iššūkių ir atsakomybės.

Lyg vakar ji prisimena gegužės popietę, kuri, rodos, turėjo būti eiline darbo diena operacinėje. Atliekant chirurginę intervenciją pacientei išsivystė afibrinogenemija –  mirtina komplikacija, kai sutrinka kraujo krešėjimas, negali susidaryti normaliam krešuliui būtinas fibrino tinklas. Pacientė buvo skubiai operuota, tačiau kraujavimas tęsėsi.

Buvo iškviesti konsultantai iš Vilniaus, tuo pat metu buvo renkami donorai, sukviestas visas ligoninės operacinės personalas.

„Tąkart visi dirbome išvien: vieni operacinėje, kiti gamino tvarsliavą, ją sterilizavo, ėmė kraujo donorų kraujo, pylė pacientei. Tą naktį buvo atlikta dar keletas operacijų, perpilta šviežio donoro kraujo, jo pakaitalų. Kraujavimas liovėsi, būklė stabilizavosi. Mirtis buvo nugalėta! Po šio įvykio Elektrėnų ligoninę aplankė tuometis  Sveikatos apsaugos ministras Jonas Platūkis.

„Ministras dėkojo visiems už operatyvumą, profesionalumą, pilietiškumą. O mes dėkojome donorams!“, - prisiminė V. Šepelienė.

Į pagalbą skuba net po darbo valandų

Elektrėnų ligoninės operacinės bendrosios praktikos slaugytoja V.Šepelienė gimė 1954 m. gegužės 11 d. Kaišiadoryse. 1971 m. baigė Vilniaus medicinos mokyklą, įgijo medicinos sesers specialybę, dirbo Respublikinėje Kauno klinikinėje ligoninėje. Nuo – 1972 m. Elektrėnų I raj. ligoninėje chirurgijos skyriuje medicinos seserimi,  nuo 1983 m. – operacinės medicinos seserimi, nuo 2000-ųjų – operacinės slaugytoja.

V. Šepelienė –  pareiginga, talentinga, itin kvalifikuotai teikia paslaugas. Operacinės slaugytoja nebijo iššūkių ir juos pasitinka su entuziazmu bei pasitikėjimu savo jėgomis. Dirba neskaičiuodama valandų gelbstint gyvybes ir stengiasi dėl kiekvieno paciento, kad jis kuo greičiau pasveiktų, ir kad jo gydymas taptų sėkmės istorija.

„Neabejinga žmogui, jo skausmui, netekčiai, bet nepasiduoda panikai, niekada nelieka nuošalyje. Jei mums reikia pagalbos prie sunkių ligonių – niekada neatsisako atvykti net ir ne savo darbo metu. Veronika mielai dalijasi sukaupta patirtimi, jaunesniems kolegoms yra sektinas pavyzdys“, - taip gražiai apie ilgametę darbuotoją atsiliepia kolegos.

Vykdant projektą „Elektrėnų ligoninės kapitalinis remontas”, Veronika aktyviai dalyvavo aptarimuose, dalijosi patirtimi bei teikė pasiūlymus dėl naujų modernių operacinių įrengimo.