Naujienos

Įspėja: šiems gyventojams būtina baigti protezuotis dantis iki metų pabaigos

2019-10-17

Įspėja: šiems gyventojams būtina baigti protezuotis dantis iki metų pabaigos

 

Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) gyventojams primena, kad, gavus kvietimą protezuotis dantis, tai reikia atlikti per 3 metus. Tad tiems asmenims, kuriems iki 2016-ųjų pabaigos atėjo eilė gauti kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas, būtina dar šiemet baigti pradėtą dantų protezavimą, kad netektų savo eilės laukti iš naujo.

Apie du tūkstančius Vilniaus TLK veiklos zonos gyventojų gavo raštišką šios įstaigos priminimą, kad iki metų pabaigos jie turi baigti dantų protezavimą, kurio išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis. Asmenys, kuriems eilė gauti kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas atėjo beveik prieš trejus metus ir jie kreipėsi į šias paslaugas teikiančias gydymo įstaigas, bet protezuotis dantų nebaigė iki šiol, turėtų tai padaryti per likusius du su puse šių metų mėnesio. Antraip 2019 m. gruodžio 31 d. šią galimybę jie praras. 

„Dantų protezavimas kompensuojamas socialiai pažeidžiamų grupių asmenims, todėl stengiamės, kad šie žmonės neprarastų galimybės gauti valstybės pagalbą. Taigi gyventojus, kurie iki metų pabaigos turi baigti pradėtą dantų protezavimą, informavome apie tai asmeniškai. Paraginti savo pacientus baigti protezuotis dantis kvietėme ir gydymo įstaigas, į kurias šie gyventojai kreipėsi norėdami gauti kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas“, – sako Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Vitkauskienė.

    2016 metais įsigaliojo tvarka, pagal kurią asmenays, gavę TLK pažymą apie atėjusią eilę gauti kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas, neturi skubėti kreiptis į gydymo įstaigą per tris mėnesius, kaip reikėjo iki tol, tačiau privalo pradėti protezuotis dantis ir baigti protezavimą per trejus metus. Dalis žmonių, šią pažymą gavusių iki 2016-ųjų pabaigos, jau beveik sulaukė nustatyto termino pabaigos ir, laiku nebaigę protezuotis, bus išbraukti iš laukiančiųjų dantų protezavimo paslaugų sąrašo. Vėliau norėdami gauti šias paslaugas jie vėl turės kreiptis dėl įtraukimo į eilę ir jos laukti, todėl svarbu baigti protezuotis dantis dar šiemet.

Vilniaus TLK atstovė ragina asmenis, dėl vienokių ar kitokių priežasčių uždelsusius pradėtą dantų protezavimą, neatidėliojant tuo pasirūpinti – kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą, sudariusią sutartį su TLK dėl dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų apmokėjimo, į kurią dėl šių paslaugų jie kreipėsi sulaukę savo eilės. 

Išsami informacija apie kompensuojamąjį dantų protezavimą – Vilniaus TLK interneto svetainėje vilniaustlk.lt: „Gyventojams“ –> „Dantų protezavimo paslaugos“ –> „Paslaugų gavimo tvarka“„Įstaigų sąrašas“„Dantų protezavimo eilės“.

Elektrėnų savivaldybėjedantų protezavimo paslaugas teikia:

  • ·UAB „Avukas“, Draugystės g. 8-34, Elektrėnai, tel. 8 698 77 576
  • ·UAB „Avukas“, Vilniaus g. 25, Vievis, tel. 8 698 77 576
  • ·UAB „Bukėrisus“, Ežero g. 5 - 2, Vievis, tel. 8 650 39 683
  • ·UAB „Dentartis“, Rungos g. 16-2, Elektrėnai, tel. 8 655 40 200
  • ·UAB „MediCA klinika“, Draugystės g. 13, Elektrėnai, tel. 8 528 40 142
  • ·UAB „Vitatela“, Taikos g. 6A, Elektrėnai, tel. 8 687 91 010

VšĮ Elektrėnų ligoninė, Taikos g. 8, Elektrėnai, tel. (8 528) 34 126

 

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija