Naujienos

Gydytojas, nestumiantis to - ką gyvenimas siūlo

2016-04-28

Julija Kirkilienė, Elektrėnų kronika, 2016 m. balandžio 28 d.

Pasirinkdamas gydytojo profesiją, žmogus prisiima ir milžinišką naštą – atsakomybę už gyvybę. Tą atsakomybę mūsų šalyje dar pasunkina įvairios pertvarkos, gydymo įstaigų uždarymai, etatų mažinimai, atlyginimai, sunkios profesijos žmonėms neleidžiantys oriai gyventi. Tokiu sunkiu pertvarkų laikotarpiu, vykstant eilinei sveikatos sistemos reformai, o įstaigoms veikiant nežinomybėje, į Elektrėnų ligoninę iš Vilniaus dirbti atvyko jaunas gydytojas, ortopedas -traumatologas Jurij Voitkun.

Kodėl gydytojas? 

Gydytojas sako, kad baigęs mokslus Vilniaus universiteto Medicinos fakultete dirbo Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje Priėmimo skyriuje. Čia dirbdamas jaunas gydytojas dar kartą turėjo progos permąstyti žmogaus gyvybės prasmę ir savo pasirinktos specialybės misiją. Pasirinkti kitokios specialybės, dirbti kitokio darbo Jurij niekada nė nepagalvojo. Nuo vaikystės jis buvo apsuptas medikų: mama – šeimos gydytoja, dėdė – gydytojas urologas. Vėliau ir žmoną gydytoją išsirinko. Ortopedo-traumatologo specialybę pasirinko, nes manė ją esant vyriška ir labai plačia. 

Kodėl į Elektrėnus? 

Į Elektrėnus gydytoją atvedė atsitiktinumas. Dirbdamas Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje Priėmimo skyriuje, jis sužinojo, kad Elektrėnų ligoninė kaip tik ieško tokio specialisto. Pasikalbėjo su vyr. gydytoja Laimute Matkevičiene ir nė nesvarstęs atsirado Elektrėnuose. Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio jaunasis gydytojas kiekvieną rytą iš Vilniaus suka į Elektrėnus. „Į Elektrėnus rytais važiuoti geriau nei iš Elektrėnų į Vilnių – nėra kamščių“,- savo pasirinkimą teisina gydytojas. Bet iš tiesų, jaunasis specialistas norėjo būti gydytoju praktiku. Elektrėnų ligoninėje yra gera operacinės įranga, kompetentingi specialistai, geros darbo sąlygos ir nemažai pacientų. Gydytojas svarsto, kad jei taip atsitiktų ir ligoninėje būtų panaikintas Chirurgijos skyrius, nuo tos reformos nukentėtų ir Elektrėnų apylinkių žmonės, ir medikai. 

Kviečia žmones pasitikėti

Elektrėnų ligoninės Chirurgijos skyriuje atliekamos smulkios planinės ir nenumatytos operacijos: pilvo sienos išvaržų operacijos, laparoskopinės cholecistektomijos (tulžies pūslės šalinimo operacijos lazeriu), kojų venų varikozių operacijos, net artroskopinės kelio sąnario operacijos.

Žiemą daugiausia būna pacientų po traumų. Gydytojas kviečia elektrėniškius kuo dažniau apsilankyti pas ortopedą konsultacijai, nelaukti, kol reikės operuoti. O jeigu jau teko būti operuotam, tuomet dar svarbiau apsilankyti pas ortopedą ir gauti reikiamų patarimų ar gydymą. Gydytojas sako, kad žmonės turėtų pasitikėti jaunais specialistais, kurie labai stengiasi užsitarnauti gero specialisto vardą. Gydytojas ortopedas-traumatologas diagnozuoja ir gydo kaulų lūžimus, sąnarių pažeidimus, meniskų plyšimus ir ortopedines ligas, artrozę, raiščių patempimus ir plyšimus, kaulų išnirimus ir kt. Prireikus, gydytojas ortopedas-traumatologas atlieka artroskopines (kelio, čiurnos, peties, alkūnės, riešo), pėdos kaulų deformacijos, „kauliukų“ šalinimo, ilgųjų ir trumpųjų kaulų lūžių, sąnarių, sausgyslių, raumenų operacijas ir procedūras. Diagnozei nustatyti, gydytojas ortopedas-traumatologas dažniausiai skiria magnetinio rezonanso tomografijos ar rentgeno tyrimus. 

Gydytojas Jurij pats niekada nenustumia to, ką jam gyvenimas siūlo, to paties jis linki ir elektrėniškiams, turintiems galimybę daugelį ligų išgydyti Elektrėnuose.