Naujienos

Gydytoja L.Matkevičienė: „Elektrėnų ligoninė užaugo ir užaugino daug profesionalių medikų“

2022-12-28

Už ilgametį darbą Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjai padėkojo Elektrėnų ligoninės direktorius Žydrūnas Martinėnas.

Jei pacientas patenka į ligoninę, jis tampa ne vieno skyriaus, o visų mūsų rūpesčiu. Tai savo kolegoms nuolat primindavo Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Laimutė Matkevičienė, kiekvieną apgaubdavusi profesionaliu dėmesiu ir žmogiška šiluma.  Metams baigiantis  ši vidaus ligų specialistė atsisveikino su pareigomis Elektrėnų ligoninėje ir pažadėjo pasinerti į kūrybinio rašymo darbus.

Gydytoja pasidžiaugė, kad Elektrėnų ligoninė užaugo ir užaugino daug profesionalių medikų, kurių gretas nuolat papildo jaunimas, todėl ir vietos gyventojams, ir pravažiuojantiesiems greitkeliu Vilnius-Kaunas ši gydymo įstaiga yra labai patogi - teikia ne tik pirmąją pagalbą, bet ir daugybę kitų medicinos paslaugų.  

 Nuo 2001 metų Elektrėnų ligoninei vadovavusi iš Žaslių (Kaišiadorių r.) kilusi gydytoja L. Matkevičienė 2015 m. buvo apdovanota nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardu ir nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklu, o nuo 2016 m. buvo išrinkta Seimo nare ir dirbo Seimo Sveikatos reikalų komitete, buvo Lietuvos Gydytojų vadovų sąjungos tarybos nare.

„Visada buvau ten, kur labiausiai reikia, ir visada džiaugiausi savo darbu,“ - atsisveikindama su ligoninės kolektyvu kalbėjo aktyvi medikė Net dirbdama administracinį darbą L. Matkevičienė  konsultavo pacientus ir rasdavo laiko išklausyti jų istorijas. 

Tuometės Elektrėnų ligoninės direktorės L.Matkevičienės iniciatyva 2009 m. prie Elektrėnų ligoninės atsirado didžiulis riedulys, įamžinęs Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, o ligoninės istorija 2015 m. sugulė  jos parašytoje knygoje „Elektrėnų ligoninės 50 veiklos metų. Nuo laikinojo medicinos punkto iki E. sveikatos paslaugų".

Knygoje pasakojama  apie Elektrėnų ligoninėje dirbusius ir dirbančius  medikus bei žinomus Elektrėnų krašto žmones. Pateiktos  ištraukos iš laikraščių, įvairūs įsakymai, pasakojimai, nuotraukos iš ligoninės ir asmeninių archyvų, aprašytos gyvenimiškos situacijos glaudžiai susipynė į vieną mintį - liudyti Elektrėnų ligoninės įstoriją.

„Gydytojo darbas - visada nelengvas. O priėmimo skyriaus specialistams reikalinga itin greita reakcija ir sprendimų priėmimas vertinant paciento būklę. Tačiau darbas COVID-19 pandemijos metu buvo bene sunkiausias man tekęs išbandymas“, - pasakojo L. Matkevičienė.

Pandemijos metu, kai šeimos gydytojai dirbo nuotoliu, ligoninės priėmimo skyrius buvo perpildytas karščiuojančių ir dūstančių pacientų. Tuomet gydytoja L. Matkevičienė drauge su kolegomis vilkėdami apsauginius kostiumus  dirbo neskaičiuodami darbo valandų – kovojo už kiekvieno ligonio gyvybę.