Naujienos

Ilgametė Elektrėnų ligoninės slaugytoja pasidalijo pozityviomis mintimis apie savo patirtį

2024-05-12


Minėdami Traptautinę slaugytojų dieną ir sveikindami visus slaugytojus ir slaugytojas, dalinamės portalo lsveikata.lt žurnalistės Rasos Kasperavičiūtės-Martusevičienės parengto straipsnio apie slaugytojų darbą ir patirtis iškarpa. Straipsnyje - pozityvios ilgametės Elektrėnų ligoninės darbuotojos Onos Antanavičienės mintys.

Jau penktą dešimtmetį Elektrėnų ligoninėje dirbanti slaugytoja Ona Antanavičienė sako kitoje srityje savęs neįsivaizduojanti. Moteris tikina visuomet buvusi rūpestinga ir empatiška. „Jūs įsivaizduokite, ką reiškia padėti žmonėms, išgelbėti gyvybes… Atvežė vaiką, apsinuodijusį žibalu, jis jau nekvėpavo, bet man pavyko jį išgelbėti. Išgelbėjau ir vyrą, nusipjovusį ranką. Daug kam gyvenime padėjau. Kas paprašydavo, eidavau ir į namus, visur“, – pasakoja O.Antanavičienė, kolegų meiliai vadinama Onute.

Į dažnai girdimus komentarus apie jaunų darbuotojų trūkumą ligoninėse slaugytoja Ona Antanavičienė reaguoja ramiai: „Jei atsirastų, kas norėtų mane pakeisti, užleisčiau vietą. Bet norinčių nėra, jaunimas renkasi dirbti kitose srityse arba važiuoti į užsienį. Mane dar laiko, licencija galioja, tai ir dirbu, kol sveikata leidžia.“

O ši kol kas Onutei kojos nekiša: 75-erių slaugytoja daug juda, kasdien daro mankštą, į darbą ir iš jo keliauja pėsčiomis. „O ir darbe nėra kada sėdėti – reikia apeiti visus pacientus ir dar po keletą kartų. Bet kuo daugiau judu, tuo man geriau“, – sako Onutė.

Pašnekovės teigimu, vyresnio amžiaus slaugytojai atidūs, kantrūs, pacientams skiria daug dėmesio. „Jaunimas kitaip reaguoja, gali „prabėgti“ pacientus greičiau. Mėgstu pabendrauti su žmonėmis: pasiteirauti, kur skauda, patarti, kur kreiptis, šiaip pasikalbėti. Mūsų kabinete per dieną apsilanko iki devyniasdešimties pacientų. Bet kai darbas patinka, dirbi, džiaugiesi, ir viską padarai gerai“, – sako O.Antanavičienė. Už tai medikė ne kartą sulaukė nuoširdaus vertinimo ir padėkų iš pacientų bei ligoninės kolektyvo.

Šiemet Medicinos darbuotojų dieną Elektrėnų savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius Onutei įteikė apdovanojimą ir padėkojo už nuoširdų, profesionalų ir nepriekaištingą medicinos darbuotojo darbą. „Jeigu rasite tikrai mėgstamą darbą ir visą save atiduosite, laimė pati jus suras“, – sako slaugytoja.


Visą straipsnį rasite čia.