Naujienos

Elektrėnų ligoninėje – naujos paslaugos tik pagyvenusiems pacientams

2023-09-11

Elektrėnų ligoninėje atvertos durys naujoms paslaugoms. Čia pradėtos teikti dienos stacionaro paslaugos pagyvenusiems žmonėms.

„Naujų paslaugų tikslas – ne tik gerinti pagyvenusių žmonių funkcinę sveikatą, stiprinti psichologinę būseną, kuo ilgiau išlaikyti jų savarankiškumą, bet ir užtikrinti orią senatvę. Jos tikrai padės garbaus amžiaus pacientams vėl džiaugtis visaverčiu gyvenimu.“ – kalbėjo Elektrėnų ligoninės direktorius Žydrūnas Martinėnas.

ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Geriatrijos dienos stacionaro ir konsultacinių kabinetų įkūrimas VšĮ Elektrėnų ligoninėje“ įgyvendinimo metu antrame ligoninės aukšte anksčiau veikusio Vaikų ligų skyriaus patalpose atliktas remontas, įsigyti baldai, medicininė bei kompiuterinė įranga, reikalingi geriatrijos paslaugų teikimui - iš viso investicijos siekia beveik 300 tūkst. eurų.

Naujai įrengtose patalpose, į kurias galima pakilti ir liftu, – 10 vietų – funkcinių lovų, dirba visa specialistų komanda: gydytojas geriatras, bendrosios praktikos slaugytojai ir jų padėjėjai, ergoterapeutė, kineziterapeutė, konsultuoja psichologas, socialinis darbuotojas. Konsultacinės poliklinikos ir geriatrijos dienos stacionaro skyriaus vadovas – Edmundas Niparavičius, gyventojams gerai pažįstamas ne tik kaip ilgametis Elektrėnų ligoninės specialistas, bet ir kaip buvęs jos direktorius, pacientus konsultuoja ilgametis ligoninės vidaus ligų gydytojas, o dabar ir gydytojas geriatras Gediminas Zagorskis.

„Geriatrijos veiklos atidarymas – svarbus įvykis, nes tenka pripažinti, kad mūsų visuomenė – ne jaunėja, todėl šis skyrius itin reikalingas, užtikrinsiantis kokybiškas ir prieinamas sveikatos priežiūros paslaugas pagyvenusiems žmonėms“, – sveikindamas skyriaus darbuotojus ir pirmuosius pacientus sakė Elektrėnų savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius.

Su teikiamomis geriatrijos paslaugomis susipažino ir Elektrėnų savivaldybės vicemerė Inga Kartenienė, Elektrėnų socialinių  paslaugų centro direktorė Dalytė Kutyrevienė, Elektrėnų savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė ir skyriaus vedėjos pavaduotoja sveikatos apsaugai Virginija Medeikė, Elektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centro  direktorė Edita Paberalienė, Abromiškių  reabilitacijos ligoninės direktorius Vitalijus Glamba.

Geriatrijos asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos 60 metų ir vyresniems pacientams, kai senėjimo sukeltus pakitimus lydi keletas ligų, ūmių ar paūmėjusių lėtinių, kurios mažina paciento funkcinį savarankiškumą.  Paslaugos apima išsamųjį geriatrinį ištyrimą (jis atliekamas per 1–2 darbo dienas nuo atvykimo į geriatrijos dienos stacionarą); gydomąsias ir kitas procedūros (per vieną dieną atliekamos ne mažiau kaip trys iš šių gydomųjų procedūrų – kineziterapija, ergoterapija, fizioterapija, vaistų suleidimas į veną; ir (ar) ne mažiau kaip trys kitos procedūros – socialinių įgūdžių formavimas, sveikos mitybos įgūdžių formavimas, paciento namų aplinkos pritaikymas, paciento mokymas, parengtų rekomendacijų dėl ambulatorinio gydymo aptarimas su pacientu ir (ar) jo šeimos nariais ir (ar) atstovu); paciento ištyrimą prieš operaciją. Skyriuje pacientas praleis ne mažiau 4 valandų per dieną (procedūroms trunkant ilgiau, pacientai bus maitinami), per metus dėl tos pačios priežasties asmuo čia gali apsilankyti 15 dienų.

Geriatrijos paslaugos ypatingos tuo, kad senyvo amžiaus žmogaus ligos gydomos ne atskirai, o sutelkiamas dėmesys į tas būkles, kurios riboja pacientų funkcines galimybes.

Gydytojo geriatro konsultacijai Elektrėnų ligoninėje pacientus siunčia šeimos gydytojas, paslaugas gali gauti pacientai iš visos Lietuvos, svarbu, kad jie turėtų ne tik siuntimą, bet ir tyrimų rezultatus, vartojamų vaistų sąrašą.

Konsultacijų metu gydytojas geriatras įvertina paciento fizinę sveikatą, funkcinį savarankiškumą, protinę veiklą ir emocinę būseną, padeda išspręsti paciento problemas, kilusias dėl daugybinės patologijos, negalios, socialinių ir psichologinių veiksnių, sudaro tyrimo, gydymo, priežiūros, maitinimosi planą, reabilitacijos ir slaugos planą.

GYDYTOJO GERIATRO KONSULTACIJOS SKIRIAMOS, KAI PACIENTUI DIAGNOZUOJAMA:

  • polipatologija ir kasdienės veiklos ir (ar) pažinimo funkcijų sutrikimas;
  • polipragmazija ( kelių skirtingų vaistų naudojimas vienu metu) esant polipatologijai;
  • ilgalaikės socialinės globos poreikio įvertinimas;
  • įtariamas, naujai diagnozuotas ar paūmėjęs geriatrinis sindromas ar būklė:

1. demencija;

2. depresiškumas;

3. disfagija (rijimo sutrikimas);

4. griuvimai (polinkis griūti, eisenos ir pusiausvyros sutrikimai, galvos svaigimas, sinkopė);  

5. miego sutrikimai;

6. šlapimo nelaikymas;

7. mitybos nepakankamumas;

8. odos niežulys ir odos sausmė;

9. sarkopenija (amžiaus sukeltas raumenų masės ir jėgos sumažėjimas);

10. sausa burna;

11. senatvinis silpnumas (išsekimas);

12. skausmas;

13. vidurių užkietėjimas.

Elektrėnų ligoninės konsultacinės poliklinikos tel. +370 528 39569, pacientus kviečiame registruotis ir internetu.