Naujienos

Elektrėnų ligoninėje lankėsi Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen

2023-02-28

Kas svarbu Elektrėnų savivaldybės sveikatos priežiūros specialistams, ko tikisi iš valdžios, kaip gyvena rajono ligoninė? Tokius klausimus Elektrėnų medikams uždavė čia apsilankiusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Į susitikimą su valdžios atstove susirinkę medikai ir savivaldybės vadovai diskutavo apie sveikatos priežiūros įstaigų aktualijas, išsakė savo lūkesčius.

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen domėjosi, kiek Elektrėnų savivaldybėje gyvi visos Lietuvos gydymo įstaigų rūpesčiai dėl smurto prieš medikus, psichologinės pagalbos teikimo, pacientų eilių pas gydytojus, paslaugų teikimo ukrainiečių pabėgėliams ir kt. 

„Galime pasidžiaugti, kad Elektrėnų ligoninėje eilės pas gydytojus specialistus trumpesnės nei kaimyninėse savivaldybėse, o ir visi ligoninės veiklos rodikliai nuosekliai gerėja. Ligoninė sugrįžta prie normalaus darbo ritmo, kurį buvo smarkiai sutrikdžiusi pandemija, kuomet teko laikinai uždaryti Vaikų ligų skyrių, stabdyti planines chirurgijos paslaugas, apriboti paslaugas COVID-19 neinfekuotiems pacientams“, - pasakojo Elektrėnų ligoninės vadovas dr. Žydrūnas Martinėnas.

 Ligoninės direktorius Seimo pirmininkei pristatė įstaigos veiklos rezultatus ir kryptis. Ligoninė, skaičiuojanti 58-tus darbo metus, aptarnauja ~ 25 tūkst. savivaldybės gyventojų: 17 tūkst. - miesto, 8 tūkst. – kaimo gyventojų. Per metus pagalbą suteikia apie 80 tūkst. kartų. Čia dirba 171 darbuotojas, iš jų – 56 gydytojai.

 Prakalbus apie sveikatos priežiūros tinklo reformą, ligoninės Anestezijos-reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėja Rūta Kiršienė išsakė pastebėjimą dėl darbų tęstinumo būtinybės – sėkmingam medikų darbui būtinas stabilumas, todėl net ir besikeičiant valdžioms turi būti išlaikomas pradėtų reformų tęstinumas.