Naujienos

Elektrėnų ligoninė prisijungė prie skubios telemedicinos tinklo

2023-06-29

Elektrėnų ligoninės medikai sudėtingais atvejais modernios įrangos pagalba jau gali konsultuotis su specialistais didžiosiose Lietuvos gydymo įstaigose - ligoninė prisijungė prie skubios telemedicinos paslaugų tinklo. Tai ligoninės ir konsultuojančios įstaigos bendrai medikų komandai padės ne tik tiksliau įvertinti paciento būklę, bet ir greičiau priimti sprendimą, ar būtina jį transportuoti į  Kauno ar Vilniaus ligonines.

Telemedicinos mokymuose Elektrėnų sveikatos priežiūros specialistai susipažino su inovatyviomis telemedicinos įrangos galimybėmis, įgijo praktinių jos panaudojimo įgūdžių aiškindamiesi, kaip su kolegų kitapus ekranų kompetencija ir patirtimi suteikti pagalbą įvairių negalavimų ištiktiems pacientams.

„Džiaugiamės prisijungę prie skubios telemedicinos paslaugų tinklo, kuris sudarys sąlygas mūsų ligoninės pacientams gauti kokybiškas skubios pagalbos paslaugas. Pasitelkiant telemediciną atsirado puikios galimybės mūsų gydytojams ir slaugytojams operatyviai konsultuotis su tretinio lygio sveikatos priežiūros įstaigų specialistais, todėl bus užtikrinamas tinkamas paciento būklės įvertinimas, ištyrimas ir greičiau parenkamas reikalingas gydymas“, - sako Elektrėnų ligoninės direktorius Žydrūnas Martinėnas.

Modernių sveikatos priežiūros metodų ir priemonių diegimas, skaitmenizavimo sprendimai – Elektrėnų ligoninės strateginė kryptis.

Prie skubios telemedicinos tinklo Lietuvoje yra prisijungusios trys didžiosios Lietuvos ligoninės bei 9 regionų/rajonų ligoninės.

Telemedicinos paslaugų tinklas pirmiausia greitai, profesionaliai ir vietoje leidžia reaguoti sudėtingų būklių atvejais, kai reikalinga specializuota, įvairaus profilio aukščiausio lygio skubi medicinos pagalba, pavyzdžiui, ištikus insultui, infarktui, sunkių traumų ar kitais kritiniais atvejais. Taip išvengiama ir dažnai nereikalingo pacientų gabenimo į aukštesnio lygio gydymo įstaigos skubiosios pagalbos skyrius – kokybišką ir laiku suteiktą pagalbą pacientai gauna savo rajono ligoninėje. 

Temedicinos centro gydytojas konsultantas, skubos tvarka įvertinęs paciento būklę, gali paskirti tyrimus, koreguoti gydymą, pateikti rekomendacijas dėl tolesnio ištyrimo ir gydymo. Čia naudojama mobili įranga su galimybe prijungti diagnostinius prietaisus, pavyzdžiui, otoskopą, oftalmoskopą, ultragarso aparatą ir kt.

Telemedicinos centrai taip pat turi galimybę keistis informacija, konsultuoti vienas kitą arba vienas kito konsultuojamų ligoninių gydytojus. Šios konsultacijos regionų medikams, slaugytojams - reikšminga pagalba, tobulinant jų profesinę kvalifikaciją. Pagerinus skubiosios pagalbos paslaugų prieinamumą ir kokybę periferijoje, mažinama  socialinė atskirtis tarp miesto ir kaimo gyventojų, rajonų ir regionų pacientams suteikiama universitetinės ligoninės lygio paslauga.